Persil

Як позбутися плям від чорнил

Чорнильній картридж від принтера, який протікає, кульова ручка, яка вибухнула, або поламаний маркер — все це може викликати появу плям від чорнил, які дратують та які важко виводити. Хоча цей вид плям темного кольору та виглядає брудно як на одязі, так й на побутових речах, позбавитися від них не так важко, як можна подумати.

Види плям від чорнил

Спочатку треба визначити вид плями від чорнил. яку треба вивести. Чорнила витекли на одяг з ручки? Маркеру? Картриджу від принтеру. Зрозумівши, звідки витекли чорнила, можна визначити, який засіб для видалення чорнил обрати та які кроки робити, щоб видалити пляму.

ЯК видалити плями від чорнил з одягу: Покрокова інструкція

  1. Візьміть засіб для прання відповідно до виду тканини.
  2. Попередньо нанесіть невелику кількість засобу для прання та води на пляму.
  3. Виперіть тканину у найгарячішій воді відповідно до етикетки на одязі.
  4. Перевірте, чи було видалено пляму від чорнил.
  5. Якщо пляму не було видалено, повторіть процес ще раз

Вибір засобу для прання

Перед початком прання одягу з плямами від чорнил треба ознайомитися із етикеткою та перевірити, чи можна прати цей одяг, чи він має він особливі інструкції з догляду. Для прання білих тканин використовуйте Persil для білих і світлих речей, для кольорових підійде Persil для кольорових речей, а для таких делікатних тканин, як вовна та шовк — Perwoll для делікатних тканин.

Попередня обробка плями

Якщо на одязі пляма від ручки, наприклад, кулькової, нанесіть невелику кількість засобу для прання та злегка втріть його у тканину. Чистою тканиною нанесіть трохи води на засіб, злегка її вбиваючи.

Для видалення плям від більш стійких чорнил, наприклад, перманентних маркерів або чорнил з принтеру, вам треба буде додати трохи сили. Змочіть пляму від перманентного маркеру засобом для прання. Для видалення плями від чорнил з принтеру видаліть якомога більше рідини з тканини. Для цього ви можете взяти два паперових рушника та поклади їх з обох боків плями, після чого потріть пляму зі зворотнього боку, щоб виштовхнути чорнила. Після цього змочіть пляму вибраним засобом для прання.

Прання тканини з плямою від чорнил

Прати одяг треба одразу після попередньої обробки. Багато видів чорнил, наприклад, чорнила з кулькової ручки, розчиняються у воді, та легко вимиваються при пранні, якщо одяг попрати швидко. Виперіть одяг при найвищій температурі, яка безпечна для даного виду тканини.

Перевірка плям

Після прання перевірте, чи було видалено пляму. Деякі плями, особливо на темному одязі, важко побачити, коли одяг вологий. Не кладіть одяг до сушарки, оскільки через це пляма може залишитися назавжди. Замість цього дайте одягу висохнути на повітрі. Якщо пляма залишилася, повторіть процес попередньої обробки та прання.

Видалення плям від чорнил з різних видів білизни та тканин

Що робити, якщо чорнило потрапило на річ, яку не можна прати у машинці, наприклад, сукню, костюм, скатертину або сумку? В цьому випадку нанесіть невелику кількість засобу для прання поверх плями, залиште на декілька хвилин, після цього змийте якомога меншою кількістю води. Після того, як річ висохне на повітрі, перевірте, чи було видалено пляму.

Якщо пляму треба видалити з делікатної тканини, наприклад, шкіри, замші, вовни або шовку, цю тканину треба буде прати руками, щоб запобігти її зруйнуванню. Завжди спочатку подивіться на етикетку на одязі.

Плями від чорнил: Особливі умови

Не помітили пляму від чорнила? Видалити пляму після прання або сушіння важко, але це можливо. Для цього змішайте в рівних пропорціях гелевий засіб для прання та воду. Нанесіть цей розчин на пляму та залиште на декілька годин. Після цього виперіть одяг у холодній воді. Можливо, цей процес треба буде повторити декілька разів.

Домашні засоби для видалення плям від чорнил

У пошуках способу видалення плям від чорнил з одягу ви можете вирішити спробувати натуральні засоби для видалення плям. Однак це не завжди правильний вибір. Засіб для прання Persil розроблений для піклування про бруд та плями, в той час, як домашні засоби для видалення плям можуть мати непередбачені наслідки при контакті з одягом та пральною машинкою. Кислота з оцту з часом руйнує гумові та пластикові деталі пральної машинки. Відбілювач, перекис водню та лимонний сік можуть назавжди зруйнувати колір вашого одягу.

Завдяки цим підказкам ви легко можете позбавитися плям від чорнил. Завжди перевіряйте етикетку та дійте якнайшвидше, щоб видалити такі плями.