Короткі відповіді на часті запитання

Корисні поради для розумного прання

 1. Вірне дозування: чим більше, тим краще?

  Вірне дозування може творити дива у пранні. Завелика кількість засобу для прання не означає підвищення ефективності прання, натомість замала кількість засобу не дасть бажаного результату із видалення плям. Кожна упаковка Persil містить спеціальні рекомендації з дозування.
  Пам’ятайте, що правильність дозування засобу для прання залежить від 3 факторів:

  • кількість брудної білизни
  • ступінь забруднення білизни
  • жорсткість води
 2. Складні плями?

  Persil створений, щоб боротися з брудом. Звичайно, з деякими плямами важкувато впоратися. Та це для вас не проблема, якщо ви будете слідувати порадам Persil із виведення плям. Тут ви можете знайти рекомендації та методи, які допоможуть вам вивести навіть дуже складні плями.

 3. "Епілог": що необхідно зробити одразу після прання

  Одразу після прання витягніть речі з пральної машини та висушіть їх, щоб не допустити виникнення неприємного запаху із-за вологи та утворення складок на тканині. Крім того, це полегшить та скоротить процес прасування.

 4. Чи потрібно використовувати кондиціонер для білизни?

  Подивіться, як відрізняється одяг, випраний з кондиціонером та без нього.

  • Волокна тканини залишилися гладенькими, а одяг, випраний з кондиціонером, м’якіший до шкіри.
  • Одяг, випраний з кондиціонером, зберігає ваші сили: пом'якшену тканину простіше прасувати.
  • Завдяки кондиціонеру ваш одяг довше виглядає, як новенький. Ополіскувач також забезпечує гарний вигляд Вашого одягу протягом тривалого часу. Якщо ви перете без кондиціонера, волокна тканин можуть сплутуватися і скочуватися, із-за чого речі скоріше зношуються та рвуться.

  Persil рекомендує кондиціонер для білизни Silan.

 5. Поради з сушіння та прасування

  Більшість людей не любить прасувати...

  Тут ви знайдете кілька порад, які дозволять вам прасувати, докладаючи мінімум зусиль.

  • Використання кондиціонера для тканин на останньому етапі прання полегшує прасування.

  • Є багато одягу, який можна розкласти сушитися на рівній поверхні або повісити на плічка, і не буде потрібно його прасувати.

  • Керуйтеся рекомендаціями, розміщеними на ярликах одягу.

  • Перед прасуванням розділіть всі речі на бавовняні та синтетичні, щоб тільки один раз змінювати температурний режим.

  • Змінюючи температурний режим під час прасування, дочекайтеся, поки праска нагріється чи охолоне до потрібної температури.

  • Слідкуйте за індикатором температури праски, який сигналізує про досягнення потрібної температури.

  • Змінюючи температурний режим на нижчий, дочекайтеся, поки індикатор праски почне світитися, а потім потухне, перш ніж починати прасувати.

 6. Кожній тканині - свій догляд: корисні поради

  Різні види тканин потребують різного підходу - до, під час та після прання. Наприклад, бавовняному пуловеру потрібні зовсім інші умови догляду та прання, ніж постільній білизні.Тут ми розповімо вам, який засіб для прання від Henkel найкраще підходить до яких тканин.

  Тканини, такі як: бавовна, льон, комбіновані тканини, еластичні матеріали:

  • Пральний порошок Persil

  • Гель Persil

  Шовк та вовна

  • Perwoll Care Balsam

 7. Захист кольору та інформація на ярлику

  Деякий одяг чутливий до кисневих відбілювачів/перборату, що додаються в засоби для прання для кращого видалення плям з білих та кольорових речей.
  Щоб уникнути линяння речей, перевірте ярлик на виробі, і якщо ви не впевнені, чи чутливий ваш одяг до відбілювачів (зазвичай на ярлику таких речей є помітка «Не відбілювати»), проведіть тест на стійкість кольору перед тим, як починати пряння у звичайному режимі.

  1. Змочіть невеличку частину кромки тканини або внутрішнього шва.
  2. Покладіть зверху шматочок білої тканини чи паперу для випікання та пропрасуйте.
  3. Якщо папір або шматочок білої тканини зафарбувався у будь-який колір, ваш одяг має нестійкий колір, і його треба прати окремо.

  Щоб зберегти яскраві кольори вашого одягу, будь ласка, використовуйте порошок або гель Persil Expert Color.

 8. Відсортуйте білизну – правильне сортування та завантаження
  • Не періть разом слабо та сильно забруднені речі, тому що останні потребують більшої кількості засобу для прання та вищої температури, в той час, як слабо забруднені речі можуть бути випрані при нижчих температурах.
  • Періть сильно забруднені речі якомога швидше. Не відкладайте прання надовго, щоб полегшити видалення плям.
  • Уважно ставтеся до сортування білизни за кольором, типом тканин та температурним режимом.
  • Періть світлий та темний одяг окремо, а одяг одного чи схожих кольорів та одяг, що потребує одного температурному режиму прання, разом.

  Нові тканини можуть линяти та залишати плями на інших речах. Якщо ви не впевнені щодо стійкості кольору тканини, краще періть такі речі при максимальній температурі +40°C.

  Уникайте недо- і перезавантаження пральної машини! Завантажуйте кількість речей відповідно до обраної програми прання (більше інформації  можна знайти в інструкції до пральної машини).

  Щоб вберегти себе від негативних результатів під час прання, обирайте найнижчу температуру та найбільш делікатну програму прання.

 9. Куди наливати гель для прання?

  Можна залити гель для прання у відділення пральної машини, призначене для засобів для прання або наповнити дозатор необхідною кількістю гелю для прання і помістити його прямо у барабан пральної машини.

 10. Коли потрібне попереднє прання?

  Persil був створений для того, щоб поратися із забрудненнями. Звичайно, деякі плями важче видалити, ніж інші. Однак, вам це буде під силу, якщо ви будете слідувати порадам Persil з виведення плям. Persil розчиняється швидко, проникаючи між волокон тканини, і здатен чудово видаляти бруд без попереднього прання.

  Єдина ситуація, коли вам дійсно може знадобитися попереднє прання, - це прання надзвичайно сильно забрудненого одягу, наприклад, робочого одягу, спортивної форми, одягу, в якому ви працюєте в саду, чи речей зі складними плямами. Слідуйте порадам Persil із виведення плям. Тут ви можете знайти рекомендації та методи, які допоможуть вам вивести навіть дуже складні плями.

 11. Порошок чи гель?

  Вибір засобів для прання залежить виключно від ваших персональних вподобань.
  Обидва види засобу для прання гарантують досконале очищення, і кожен з них має свої переваги:

  • Порошок - це традиційна форма засобу для прання, звична та улюблена для багатьох.

  • Рідкі засоби для прання/гелі, на відміну від порошку, легше розчиняються. Їх рекомендується використовувати для ручного прання або короткотермінових програм машинного прання при низьких температурах, а також для попередньої обробки речей зі складними плямами.

 12. Чи потрібно використовувати спеціальний пом’якшувач для води?

  Якщо Ви керуєтесь порадами з дозування засобів для прання, Вам не має потреби використовувати додаткові засоби для пом’якшення води, оскільки пральні порошки Persil вже містять у своєму складі пом’якшувач, який дбає про Вашу пральну машину.

 13. Який засіб для прання найкраще підходить для дитячого одягу?

  Взагалі кожен із наших засобів підходить, щоб випрати речі вашої дитини, але особливо ми вам рекомендуємо продукцію Persil Sensitive Expert, формула якої була дерматологічно протестована, і яка має більш ніжний аромат.
  Компоненти Persil Sensitive Expert підібрані з урахуванням особливих потреб чутливої шкіри. Навіть його аромат був розроблений спільно з професійними експертами з алергії.

 14. Який засіб для прання найкраще підходить для чутливої шкіри?

  Усі наші засоби для прання відповідають найвищим стандартам, здатним задовольнити потреби чутливої шкіри. Перш за все, кожна формула засобів для прання має бути дерматологічно протестована. Чудовий вибір для чутливої шкіри - продукція Persil Sensitive Expert.
  Формула засобів для прання Persil Sensitive була дерматологічно протестована. Вона не містить жодних фарбників та лагідна до шкіри. Крім того, антиалергійний запах був розроблений та протестований у тісній співпраці з експертами з астми. Persil Sensitive Expert виробляється у формі порошку та гелю.

 15. Який засіб для прання найкраще підходить для виробів з вовни та делікатних тканин?

  Делікатні речі потребують ніжного догляду. Для прання виробів з вовни та делікатних тканин ми рекомендуємо використовувати Perwoll, тому що він містить більше пом'якшуючих інгредієнтів і буде надзвичайно ніжним до ваших улюблених вовняних речей та одягу з делікатних тканин.

 16. Чи потрібно використовувати кондиціонер для білизни?

  Подивіться, як відрізняється одяг, випраний з кондиціонером та без нього.

  • Волокна тканини залишилися гладенькими, а одяг, випраний з кондиціонером, м’якіший до шкіри.
  • Одяг, випраний з кондиціонером, зберігає ваші сили: пом'якшену тканину простіше прасувати.
  • Завдяки кондиціонеру ваш одяг довше виглядає, як новенький.

  Persil рекомендує кондиціонери для білизни Silan.

Безфосфатні пральні засоби

 1. Що таке фосфати та яка їх функція у складі засобів для прання?

  Фосфати - це солі з різними протиіонами.
  Фосфати використовуються в пральних порошках для пом'якшення води і підвищення миючої здатності.

 2. Чим шкідливі фосфати?

  Фосфати не є токсичними для людей і для навколишнього середовища. Однак при скиданні великої кількості фосфатів у ставки та інші водойми зі стоячою водою, вони можуть стимулювати зростання планктону, водоростей та інших організмів, що мають негативний вплив на мешканців водойми. Цей ефект називається евтрофікацією.
  Евтрофікація має дуже негативний вплив на навколишнє середовище, тому що тягне за собою вимирання риби у водоймі та погіршення хімічних і мікробних властивостей води, що призводить до погіршення якості питної води.

 3. Чи містяться фосфати у складі Persil?

  Ні. Починаючи з 2009 року всі продукти Persil імпортуються в Україну без вмісту фосфатів.
  На заміну фосфатів у формулі Persil використовуються фосфонати, які є менш шкідливими для навколишнього середовища.

 4. Яким чином покупці можуть дізнатися, містить продукт фосфати чи ні?

  Згідно із законодавством України, присутність фосфатів має бути відображено на упаковці.

 5. Якими органами проводиться контроль продуктів побутової хімії в Україні?

  В Україні пральний порошок повинен пройти санітарно - епідеміологічну експертизу і отримати відповідний «Висновок» Міністерства охорони здоров'я України. Також обов'язковим є отримання Декларації відповідності. Виробник може за власною ініціативою пройти добровільну Сертифікацію (отримати «Сертифікат відповідності»).
  Пральні порошки Persil проходять як обов'язкові процедури перевірки безпеки і підтвердження якості, так і добровільну Сертифікацію відповідності.

 6. Які існують законодавчі обмеження щодо вмісту фосфатів у пральних порошках в Європі і в Україні?

  У ЄС з 30 червня 2013 вміст фосфатів не повинно перевищувати 0,5 грам / 1 цикл прання (Директива ЄС No 648/2004).
  У деяких країнах запроваджено більш жорсткі обмеження вмісту фосфатів у пральних порошках (аж до повної заборони).
  В Україні ДСТУ 2972:2010 - допускає вміст фосфатів у пральних порошках до 17%.

Дуо-Капсули Persil Expert

 1. Що таке засіб Persil Duo-Caps?

  Засіб Persil Duo-Caps є сучасним потужним рідким засобом для прання, який дозовано у окремі капсули. Одна капсула на одне прання.  
  Кожна капсула складається із двох камер. В меншій камері знаходиться комплекс активних компонентів для видалення плям, в більшій - спеціальний комплекс який зберігає яскравість кольорів тканини. Висококонцентровані компоненти обох камер змішуються безпосередньо у воді під час прання,  завдяки чому досягається висока якість прання.
  Плівка капсули швидко і повністю розчинна у воді, навіть при низьких температурах прання.
  Дозований засіб  Persil Duo-Caps виключно легко використовувати.
  Покладіть одну капсулу Persil Duo-Caps у барабан пральної машини, завантажте білизну та розпочніть прання.

 2. Яким чином правильно використовувати засіб Persil Duo-Caps?

  Для досягнення оптимальної ефективності прання слід помістити капсулу Persil Duo-Caps безпосередньо у пустий барабан пральної машини, а потім завантажити в нього речі, що потребують прання. Знаходячись у нижній частині барабану, розчинна у воді плівка капсули швидко розчиниться при контакті з водою вже через кілька хвилин після запуску програми прання.

 3. Чому капсули Persil Duo-Caps не слід класти зверху завантажених речей? Чому важливо помістити капсулу Persil Duo-Caps у пустий барабан пральної машини?

  Якщо капсулу Persil Duo-Caps помістити на дно барабану пральної машини перед завантаженням білизни, її розчинна плівка увійде у контакт з водою, як тільки буде запущена програма прання, і вода почне надходити у барабан. В результаті плівка капсули розчинеться вже через кілька хвилин, а засіб Persil Duo-Caps досягне своєї оптимальної здатності до видалення забруднень.

 4. Чи можна використовувати Persil Duo-Caps разом з додатковими засобами для прання, такими як засіб для виведення плям чи ополіскувачами?

  Так. З точки зору поєднання цього продукту з засобами попередньої обробки чи обробки після прання, відсутня будь-яка різниця між продуктом Persil Duo-Caps та іншими продуктами або формами застосування, що пропонує Persil.

 5. Що саме мається на увазі у визначенні "висококонцентрована формула"?

  У порівнянні з класичними засобами для прання формула засобу має збільшену концентрацію активних мийних речовин.
  В результаті такої концентрації - дозування засобу, необхідного для одного прання, значно зменшено.
  Так наприклад, якщо прального порошку на 1 цикл прання рекомендується білизько 150-170г, гелю для прання - близько 73 мл,  то розмір однієї капсули Persil Duo-Caps 33 мл.  

 6. Які переваги пропонує засіб Persil Duo-Caps у порівнянні з існуючими продуктами?

  Засіб Persil Duo-Caps виключно легкий у використанні. Капсулу потрібно просто покласти у барабан пральної машини, завантажити білизну та розпочати прання.
  Завдяки своїм невеликим розмірам, він займає менше місця, не пилить та не залишає запаху у місці зберігання, він не важкий і ви з легкістю донесете його з магазину.

 7. Що саме містить кожна з камер капсули засобу Persil Duo-Caps?

  Засіб Persil Duo-Caps (звичайний):
  Більша камера з розчином зеленого кольору містить високоефективну формулу, яка зберігає яскраву білизну тканини та видаляє найдрібніші відкладення, такі як частинки накипу або бруду. До складу формули входять концентровані поверхнево-активні речовини, особливі ензими та відбілювач. Менша камера з розчином темно-синього кольору містить активну формулу для видалення плям. Висококонцентровані поверхнево-активні речовини та комплекс ензимів забезпечують видалення навіть стійких плям.

  Засіб Persil Duo-Caps (для кольорових тканин):
  Більша камера з розчином блакитного кольору містить високоефективну формулу, яка зберігає яскраві кольори тканини та видаляє найдрібніші відкладення, такі як частинки накипу або бруду. До складу формули входять концентровані поверхнево-активні речовини, особливі ензими та інгібітор перенесення фарбників. Менша камера з розчином темно-синього кольору містить потужну формулу для видалення плям. Висококонцентровані поверхнево-активні речовини та комплекс ензимів забезпечують видалення навіть стійких плям.

  Засіб Persil Duo-Caps Color свіжість від Silan:
  Більша камера з блакитним рідким засобом містить високоефективну формулу для яскравості кольорів, а також висококонцентровані поверхнево-активні речовини особливі ензими та інгібітор перенесення фарбників. Менша камера з розчином темно-синього кольору містить потужну формулу для видалення плям поєднану з довготривалою свіжістю від Silan.

 8. В чому перевага капсули з двома камерами?

  Рідини обох камер капсули висококонцентровані* та розділені водорозчинною плівкою. Вони не змішуються між собою під час зберігання, і починають активно діяти саме у момент розчинення плівки водою у барабані пральної машини. Окремі складові, наприклад, ензими, залишаються захищеними та особливо стійкими до тих пір, поки не буде розчинена плівка капсули, а значить максимально збережуть свої мийні якості.
  * у порівнянні з класичними засобами для прання

 9. Що відбуватиметься, якщо покласти капсулу Persil Duo-Caps у висувний дозатор пральної машини?

  Навіть у висувному дозаторі плівка капсули буде розчинена, оскільки при промиванні дозатора відбудеться контакт з водою, що дозволить висококонцентрованій формулі потрапити у барабан пральної машини з речами. Однак, слід пам’ятати, що розчинення плівки у дозаторі може бути неповним, внаслідок чого там можуть залишатися нерозчинені залишки плівок.

 10. Чи потрібно застосовувати дві капсули засобу Persil Duo-Caps для сильно забруднених речей?

  Якщо речі, які ви збираєтесь прати, є дуже забрудненими, або завантаження пральної машини перевищує 4,5 кг сухої ваги, у барабан слід покласти дві капсули засобу Persil Duo-Caps. Інформація про належне дозування також міститься на зворотній стороні упаковки продукту.

 11. Чи придатний засіб Persil Duo-Caps також для ручного прання?

  Ні, засіб Persil Duo-Caps призначений виключно для машинного прання. Дозування однієї капсули відповідає одному циклу прання (завантаження машини до 4,5 кг).

 12. Чи придатний засіб Persil Duo-Caps до використання в усіх програмах прання, іншими словами, чи можна використовувати його також у швидкому або скороченому циклі прання?

  Засіб Persil Duo-Caps може використовуватися у швидких або скорочених циклах прання, тривалість яких складає не менше 30 хвилин.

 13. Чи повністю розчиняється плівка капсули навіть при низьких температурах (20°C, як вказано на упаковці)?

  Плівка розчиняється повністю протягом кількох хвилин, навіть при температурі 20°C.

 14. Чи є формула засобу Persil Duo-Caps такою ж потужною, як формула класичного гелю для прання Persil?

  Формули засобу Persil Duo-Caps та гелю для прання Persil є подібними з точки зору ефективності. Нова технологія двох камер, що застосовується у продукті  Persil Duo-Caps, дозволяє оптимізувати формулу попередньо дозованого рідкого засобу для прання:  дві різні формули рідких засобів для прання розділені розчинною у воді плівкою. Таким чином,  формули збереження кольорів тканини та активного видалення плям змішуються тільки тоді, коли капсула Persil Duo-Caps входить у контакт з водою у барабані пральної машини. Окремі складові, наприклад, ензими, залишаються захищеними та особливо стійкими до тих пір, поки не буде розчинена плівка капсули, а значить максимально збережуть свої мийні якості.

 15. Чи можна бути впевненим, що капсула засобу Persil Duo-Caps не розчиниться випадково, якщо її торкнутися вологими руками? Якщо камери капсули розчинилися у руках, чи потрібно звертатися за медичною допомогою?

  Засіб Persil Duo-Caps слід завжди брати сухими руками та поміщати його у барабан пральної машини. У іншому випадку є ймовірність витоку продукту з капсули. Якщо продукт потрапив на шкіру, її слід негайно промити проточною водою, як зазначено у застереженнях на упаковці. Звичайно, за умови дотримання застережень на упаковці, звертатися до лікаря немає ніякої потреби.

 16. Чи піддається продукт повному біорозкладанню?

  Формула продукту  Persil Duo-Caps відповідає всім вимогам нормативних документів ЄС, що стосуються здатності миючих засобів до біологічного розкладання.

 17. Чи містить Persil Duo-Caps фосфати у своій формулі?

  Формула продукту  Persil Duo-Caps не містить фосфатів.