Корисні поради при виведенні плям будь-якої складності

Під час прекрасного обіду на свіжому повітрі ви раптово крапнули желе на свою сорочку. Ваша дитина насолоджується жувальною гумкою, але раптово куля лопається, та гумка залишається на волоссі та одязі дитини. Ви прокидаєтеся зранку та бачите сюрприз, який залишив ваш собака на ваших джинсах, які ви кинули на підлогу перед тим, як вчора піти у ліжко.

 

Дуже важко не забруднити одяг. Насправді, з цією розповсюдженою проблемою ми стикаємося кожного дня. Не важливо, яка саме пляма була поставлена, адже навіть від важких плям, як шоколаду, трави та бруду, можна позбутися за допомогою правильних засобів для прання та видалення плям.

Корисні поради при виведенні плям будь-якої складності

Виведення плям

Прання одягу за допомогою високоякісного засобу може не видалити плями, але попередня обробка плям цим самим засобом може зробити навіть більше.

При видаленні плям важливо бути уважливим та діяти швидко. Багато плям в'їлися в одяг через те, що їх не помітили до того, як покласти одяг у сушарку. Ось декілька видів плям, на які треба звертати особливу увагу: білкові (піт), рідкі (фруктовий сік та вино) та масляні (плями від масла та олії).

В незалежності від типу плям, який потрібно видалити, існують загальні правила, яки треба знати:

 • Завжди спочатку подивіться на етикетку на одязі. На ній має бути вказаний вид тканини, яку ви оброблятимете, отже ви зможете визначити вид прання — руками або у пральній машинці. Також на етикетці вказана температура, при якій можна прати цю тканину.
 • Виберіть засоби для прання та видалення плям, враховуючи вид та колір тканини. Для делікатних тканин використовуйте Perwoll для делікатних тканин. Для кольорових тканин використовуйте Persil для кольорових речей. Для білих тканин використовуйте Persil для білих і світлих речей.
 • Якщо на плями є зайві тверді або рідкі речовини, видаліть їх швидко до того, як використовувати засіб для прання Persil. Можливо, треба буде намочити протилежну сторону деяких плям холодною водою.
 • Не кладіть одяг у сушарку, доки пляма не буде видалена повністю. Можна повторити попереднє очищення, але це треба робити лише, доки пляма ще волога.

Особливості при видаленні різних видів плям

Важливо знайти час для пошуку спеціальних методів видалення кожного виду плями. Навіть якщо деякі методи здаються дуже схожими, вони можуть відрізнятися у одній речі. Наприклад, видалення одних плям потребує прання у холодній воді, а інших — у гарячій.

Питання та відповіді

Якщо на вашому одязі пляма, а ви не впевнені, що треба робити, нижче приведені деякі питання, які задають найчастіше та які зможуть вам допомоги.

1. Чи треба відбілювати одяг?

В багатьох випадках не треба. Відбілювач не тільки відбілює одяг, але й може повністю змінити його колір. Якщо ви скористаєтеся відбілювачем лише в одному місці на тканині, ви отримаєте нову пляму, яку буде ще важче видалити. Також відбілювач не дуже добре контактує з деякими тканинами. Наприклад, він надає поліестеру жовтого кольору та руйнує бавовняні тканини.

2. Чи можна використовувати домашні засоби для чищення?

Домашні засоби для чищення можуть спочатку зберегти ваш час та гроші, але вони можуть нанести набагато більше шкоди, яка буде не варта цих збережень. Наприклад, лимонний сік та перекис водню можуть природнім шляхом вибілити кольоровий одяг. А оцет та сіль можуть з часом пошкодити вашу пральну машинку.

3. Що робити, якщо я не вдома, коли з'явилася пляма?

Головне — не панікувати. Промокніть пляму чистою тканиною та замочіть. Сухою тканиною видаліть з плями якомога більше рідини, після чого замочіть пляму у воді. Доки пляма буде вологою, її буде легше видалити.

4. Як не дати плями розповсюдитися?

Промокніть її. Але не втирайте та не зіскрібайте. Просто промокніть.

Треба видалити пляму в одягу? Завдяки правильному засобу для прання Persil та декільком підказкам зробити це дуже легко.

Більше продукції

 • Гель Persil для білих та світлих речей

  Гель Persil для білих та світлих речей

 • Гель Persil для кольорових речей

  Гель Persil для кольорових речей

Останні публікації

 • Як видалити плями від червоного вина

  Як видалити плями від червоного вина

 • Як вивести плями від поту на сорочках

  Як вивести плями від поту на сорочках

 • Видалення плям від кави та чаю

  Видалення плям від кави та чаю