Способи видалення плям з різних видів тканини

Плями з'являються тоді, коли ніхто не очікує, вони можуть зруйнувати увесь день. Але навіть якщо плями з'являються на одязі вони не мають вас розчаровувати, а процес їх видалення не має бути важким. Завдяки правильному засобу для прання ви можете позбутися плям на будь-якому виді тканини.

Плями на тканинах

В нашому житті трапляються різні плями, з якими нам треба боротися. До плям, які можуть забруднити вигляд штанів, сорочок, блуз або піджаків, відносяться плями від дезодорантів, поту, плями від плісняви та грибку, крові, масла та олії. Щоб правильно позбавитися плями, необхідно знати джерело її походження.

Як видалити плями з різних видів тканин

Text missing

 

Видалення плям зі шкіри

Шкіряні піджаки, штани та плащі зазвичай треба добре прати раз на рік. Але якщо ви випадково капнули гуакамоле на свій шкіряний одяг, вам треба видалити цю пляму якнайшвидше. Найкраще одразу обробити пляму. Залежно від плями, зніміть якомога більше рідини та твердих речовин. Нанесіть на пляму теплий розчин засобу для прання Persil. Змийте засіб вологою тканиною. Після цього нанесіть кондиціонер для шкіри на те місце, де була пляма, щоб зберегти м'якість та гнучкість шкіри.

Видалення плям із поліестеру

При пранні одягу з поліестеру використовуйте засіб для прання Persil для попередньої обробки та видалення плям. Відбілювач та інші домашні засоби можуть пошкодити тканину та принести більше шкоди, ніж користі.

Видалення плям із шовку

Шовк — це делікатна тканина, яку треба прати руками або відносити до професіональної хімчистки. Для видалення плям з шовкових тканин використовуйте засіб Perwoll для делікатних тканин, адже він працює без пошкодження тканини.

Видалення плям із замші

Замша — це вид шкіри, який має шліфування та підняті волокна. Коли волокна замші підняті, ніжний дотик тканини може бути пошкоджено. В багатьох випадках замшевий одяг або річ треба віднести до професіональної хімчистки, щоб позбавитися від плям та відновити ворс. Однак, якщо ви хочете видалити пляму самостійно, спочатку чистою тканиною видаліть якомога більше вологи. Після цього нанесіть невелику кількість засобу для прання та води на пляму. Промийте вологою тканиною, потім промокніть до сухого стану. Висушіть одяг на повітрі. Після цього перевірте, чи було видалено пляму. Для відновлення ворсу тканини скористайтеся щіткою для замші після того, як пляму буде видалено.

Видалення плям з бавовни

Бавовна — це міцний вид тканини. Бавовна може дихати, однак вона схильна до виникнення плям від поту. В багатьох випадках для видалення такого виду плям достатньо попередньо обробити пляму засобом для прання Persil та попрати звичайним способом при високих температурах.

Видалення плям з льону

Льон — це теж тканина, яка дихає, так само, як й бавовна, що робить її ідеальною для літнього одягу. Її пориста структура також говорить про те, що плями з'являються на ній набагато легше, ніж на інших тканинах. Для видалення плям може бути необхідно більше часу на попередню обробку. Засіб для прання Persil може усмоктуватися у волокна протягом години. Не забувайте дивитись на етикетку для визначення правильної температури прання.

Видалення плям із вовни

Вовна — це делікатна тканина, як й шовк, але вона легко розплутується при пранні у пральній машинці. Через це важливо подивитись на етикетку та визначити, чи можна прати вовну руками, чи треба нести її до професіональної хімчистки для виведення плями. Щоб вивести будь-яку пляму з вовни, треба діяти якнайшвидше. Щоб пляма не залишилася у вовняних волокнах назавжди, намочіть пляму водою, а потім нанесіть засіб для прання Perwoll для делікатних тканин.

Видалення плям із інших видів тканин

Не важливо, з якої тканини треба видалити пляму — завжди перевіряйте етикетку, що дізнатися, чи можна прати цю тканину у пральній машинці, а також температуру, при якій її можна прати. Деякі тканини, наприклад, кашемір, сатин, жоржет, шифон, штучний шовк та віскоза - делікатні, та їх треба прати руками.

Синтетичні матеріали, наприклад, ацетат, нейлон та спандекс - стійкі до видалення плям на основі води, та їх дуже важко прати у пральній машинці. Це означає, що пляму з них треба видаляти швидко та з докладанням невеликих зусиль. Мікрофібру також можна прати як у машинці, так й руками, щоб позбавитися від плям, але її не можна прати разом із жодною іншою тканиною.

Видалення окремих видів плям з тканин

Рідкі плями: Вино, кава, чай, вода, чорнила, кров

 • Промокніть пляму та видаліть якомога більше рідини
 • Виверніть тканину та змочіть зворотній бік плями холодною водою
 • Нанесіть засіб для прання
 • Виперіть та прополощіть білизну

Тверді та напівтверді плями: овочі, фрукти, гірчиця, кетчуп, соуси, масло та олія

 • Ложкою зніміть якомога більше твердих та напівтвердих залишків з плями
 • Промокніть чистою білою тканиною, щоб позбавитися від залишків рідини
 • Нанесіть засіб для прання
 • Виперіть та прополощіть білизну

Порошкоподібні та м'які плями: куркума, пліснява, грибок, косметика

 • Зніміть порошок щіткою або струсіть його якомога більше (можливо, треба буде вийти на вулицю, щоб плями не розповсюджувалися у приміщенні)
 • Нанесіть засіб для прання
 • Виперіть та прополощіть білизну

Особливі умови для видалення плям з тканин: Як видалити засушені плями

Ви, напевно, знаєте, що видалити застарілі та засушені плями набагато важче, ніж свіжі. Якщо на плямі є тверді речовини, спочатку зніміть їх ложкою. Після цього покладіть одяг у теплий розчин засобу для прання. Перед пранням залиште одяг замочуватися на дві години або навіть на всю ніч.

Видалення плям з тканин: Покрокова інструкція

 1. Візьміть засіб для видалення плям відповідно до виду та кольору тканини.
 2. Попередньо обробіть пляму. Сухі або важкі плями замочіть у засобі.
 3. Виперіть у машині або руками.
 4. Після прання перевірте, чи було видалено пляму.

Вибір засобу для прання

Засіб для прання потрібно вибирати відповідно до виду та кольору тканини. Перед придбанням подивіться на етикетку одягу.

 • Для кольорових тканин використовуйте порошок або гель Persil для кольорових речей.
 • Для білих тканин використовуйте порошок або гель Persil для білих і світлих речей.
 • Для делікатних тканин використовуйте Perwoll для делікатних тканин.

Попередня обробка плями

Зніміть якомога більше твердих речовин ложкою або тупим ножем. Промокніть будь-яку рідину паперовим рушником або чистою білою тканиною. Виверніть тканину та змочіть зворотній бік плями холодною водою Нанесіть засіб для прання на пляму та злегка потріть. Залиште засіб на декілька хвилин, потім прополощіть.

Прання та полоскання

Прати одяг треба якнайшвидше у найвищій температурі, яка безпечна для даного виду тканини. Щоб дізнатися, при якій температурі можна її прати, подивіться на етикетку одягу. Для прання скористайтеся тим самим засобом для прання, що й для попередньої обробки.

Перевірка плям

Після прання одягу перевірте, чи було видалено пляму. Якщо необхідно - повторіть ще раз процес попередньої обробки та прання.

Втомилися видаляти важкі плями? Спосіб видалення плям залежить від виду тканини, та правильний засіб для прання Persil допоможе вам позбавитися майже будь-яких плям з різних тканин.

Більше продукції

 • Гель Persil для білих та світлих речей

  Гель Persil для білих та світлих речей

 • Гель Persil для кольорових речей

  Гель Persil для кольорових речей

Останні публікації

 • Як видалити плями від червоного вина

  Як видалити плями від червоного вина

 • Як вивести плями від поту на сорочках

  Як вивести плями від поту на сорочках

 • Видалення плям від кави та чаю

  Видалення плям від кави та чаю