Persil Persil 4в1 Диски

Поширені запитання

Дозування

Що означають символи в таблиці дозування? Що таке таблиця дозування?

У таблиці дозування, яка є на кожній упаковці засобу Persil, можна легко побачити, яка кількість засобу необхідна для прання.

Кількість засобу залежить від ступеня забруднення білизни (яка показана в стовпцях) і твердості води у вашому регіони (яка показана в рядках). Рекомендації з дозування для всіх засобів Persil надані виходячи із завантаження 4,5 кг.

Як визначити правильну дозу?

На кожній пачці Persil є точні рекомендації з дозування. Оптимальна кількість засобу для прання залежить від кількості речей у пральній машині, ступеня їхнього забруднення та ступеня твердості води. Якщо розумним буде виконати попереднє прання через дуже сильне забруднення, виберіть найменшу рекомендовану дозу.

Тільки правильне дозування засобу для прання допоможе вам потурбуватися про навколишнє середовище, зекономити кошти та попередити накопичення засобу в пральній машині та в тканині.

Хто може надати мені інформацію про твердість води в моєму регіоні?

Якщо ви не знаєте, яка твердість води у вашому регіоні, запитайте свою водопостачальну компанію. Наша порада: контактну інформацію водопостачальної компанії можна знайти на квитанції за воду або в інтернеті.

Де взяти дозувальну чашу?

Ви можете замовити дозувальну чашу безкоштовно, заповнивши цю форму: Натисніть тут.

Що таке твердість води?

Твердість води означає кількість вапна, розчиненого в літрі води, яка вимірюється в мілімолях карбонату кальцію (CaCO3). Наприклад, у Німеччині твердість води зазвичай вимірюється в німецьких градусах (1° dH відповідає приблизно 0,19 мілімоля CaCO3 на літр води).

Це важливо знати, щоби визначити кількість засобу для прання, яка вам потрібна, згідно з інструкціями на упаковці.

Що означають символи забруднення в таблиці дозування?

Легке забруднення:
Немає помітного бруду або плям*. Від деяких речей відчутний запах тіла. Приклади: легкий літній і спортивний одяг (який носили лише кілька годин), футболки, сорочки, блузи (які носили не більше 1 дня), гостьова постільна білизна й рушники (які використовували протягом 1 дня).

Звичайне забруднення:
Є помітний бруд і (або) кілька легких плям*. Приклади: футболки, сорочки, блузи (просякнуті потом або які носили кілька разів), нижня білизна (яку носили 1 день), рушники, постільна білизна (якою користувалися не більше 1 тижня), завіски без плям від нікотину (які використовували не більше 6 місяців)

Сильне забруднення:
Очевидно помітний бруд і (або) плями*. Приклади: кухонні рушники для посуду та для рук, лляні серветки, дитячі нагрудники, дитячий і футбольний одяг (з плямами від трави та бруду), одяг для тенісу (з плямами від ґрунту), робочий одяг (наприклад, спецодяг слюсаря, пекаря та м’ясника, який можна прати вдома)

Дуже сильне забруднення:
Багато бруду, що в’ївся, і (або) плям*, які очевидно помітні та можуть бути застарілими; одяг із сильним запахом.

Приклади: бруд такого типу на столовій білизні, лляних серветках, кухонних рушниках для посуду та для рук, ганчірках для прибирання, ганчірках для підлоги, дитячих нагрудниках, дитячому, спортивному й футбольному одязі (сильно забрудненому брудом, землею і травою), робочому одязі.

* Типові плями

Які можна видалити: чай, кава, червоне вино, фрукти, овочі

Які містять білки/вуглеводи: кров, яйця, молоко, крохмаль

Які містять жир/олію: жири, кулінарні олії/жири, соуси, бензин, віск

Пігменти: сажа, ґрунт, пісок

Чому рекомендована доза залежить від твердості води?

Білизна, яку випрали із замалою кількістю засобу для прання для конкретної твердості води в даному регіоні, не тільки з часом набуде сірого відтінку, але і втратить інші якості:

 • вона поступово ставатиме жорсткішою;
 • вона почне неприємно пахнути;
 • через накопичення вапна вона стане важчою та менше вбиратиме вологу;
 • вона швидше зіпсується.

На жаль, сильне накопичення вапна неможливо усунути! Тому, якщо ви хочете, щоби ваша пральна машина та речі служили вам довго, впевніться, що ви використовуєте достатньо засобу для прання. У цьому випадку «менше» не означає «краще» й може обійтися дуже дорого. Компонент, що пом’якшує воду, який міститься в Persil (а також інших засобах для прання Henkel), попереджує згадані вище негативні наслідки. Необхідну кількість засобу для прання легко побачити в таблиці дозування на упаковці засобу. Якщо ви не знаєте твердість води, запитайте свою водопостачальну компанію.

Чи розумно прати разом сильно забруднену й легко забруднену білизну?

Сильно забруднену й легко забруднену білизну не слід прати разом. Для сильно забрудненої білизни потрібно більше засобу для прання та вища температура прання, а легко забруднені речі можна випрати невеликою кількістю засобу для прання при температурі всього 20° C.

Чому не потрібен додатковий засіб для пом’якшення води?

Якщо дотримуватись рекомендацій із дозування, то немає потреби використовувати засоби для пом’якшення води разом із сучасними засобами для прання Persil.

Усі засоби Persil розроблені так, щоб вони захищали від накопичення вапна. Тому додатковий засіб для пом’якшення води більше не потрібний.

Як я можу допомогти навколишньому середовищу під час прання?

Екологічне прання означає «правильне» прання! Таке прання передбачає правильне сортування білизни, правильну обробку плям, правильне завантаження пральної машини, правильне дозування засобу для прання (відповідно до ступеня забруднення та твердості води) і вибір правильного циклу пральної машини.

Чому бажано використовувати кондиціонери для білизни?

Кондиціонери для білизни, такі як Silan, роблять ваші речі особливо м’якими, надають їм приємного запаху, зменшують статичний заряд і допомагають захистити ваш одяг. Білизна, яку випрали з кондиціонером, швидше сохне як на мотузці, так і в сушильній машині, її легше прасувати, і вона ніжніша до шкіри, оскільки тоді тканина менше тре.

Скільки можна зберігати засіб для прання?

Засоби для прання й чищення не мають терміну придатності, на відміну від, скажімо, харчових продуктів, для яких термін придатності передбачений законом. Наші засоби для прання й чищення можуть зберігатися багато років, якщо тримати їх у сухому та прохолодному місці. Однак рідкі засоби для прання й чищення не можна зберігати при дуже низьких температурах, тобто піддавати їх дії морозу.

Виробничий код, зазначений на наших засобах, не надасть вам як споживачу жодної інформації щодо віку засобу, оскільки це зашифрований код. Ви можете визначити придатність засобу для прання до використання за його зовнішнім виглядом, запахом і консистенцією. Наприклад, якщо порошок для прання в коробці став однією твердою грудкою, це означає, що він всмоктав багато вологи з навколишнього повітря. Його вже неможливо правильно дозувати або розчинити у воді, тому його не слід використовувати.

Якщо старий засіб для прання досі «виглядає нормально», його можна дозувати і він легко розчиняється, без вагань використовуйте його. Однак рекомендуємо обрати дозу для сильно забрудненої білизни, оскільки ефективність деяких складників, наприклад відбілюючих речовин і ензимів, може погіршитися з часом. Якщо зовнішній вигляд і консистенція засобу не такі, як слід, утилізуйте його належним чином.

Як випрати джинси?

Ваші джинси довше збережуть гарний вигляд і на них не з’являться некрасиві білі смуги (вони не вилиняють), якщо класти в пральну машину всього три пари джинсів за один раз і вивернути їх навиворіт.

Виберіть низьку швидкість віджимання та виперіть їх із гелем Persil Color у циклі делікатного прання. Струсіть джинси одразу після прання й розвісьте їх для сушіння.

Як випрати лижний одяг?

Лижні костюми та натільну білизну краще прати гелем Persil Color. Залежно від рекомендацій із догляду, які наведені на етикетці одягу, виберіть цикл делікатного прання або легкого догляду та відміряйте таку дозу засобу для прання відповідно до твердості місцевої води, як для сильно забрудненої білизни.

Перед пранням усі плями на манжетах і темні смуги від носіння лиж слід обробити спреєм для видалення плям Sil. Усі плями від їжі, походження яких ви не можете визначити, легко видалити, якщо попередньо обробити їх універсальним гелем для видалення плям Sil. В обох випадках: залиште оброблені засобом речі на деякий час (не більше ніж на 10 хвилин), але не дайте їм висохнути, а потім одразу виперіть їх.

Чим гель Persil Color відрізняється від інших м’яких засобів для прання кольорових речей?

Обидва типи засобів для прання розроблені головним чином для кольорових тканин. Гель Persil Color ідеально підходить для прання помірно та сильно забруднених речей, які можна прати із застосуванням циклу прання для кольорових речей із завантаженням 4,5 кг і більше. Цим високоефективним засобом для прання можна видалити стійкі жирні плями навіть при низьких температурах. Крім того, плями можна безпосередньо обробити перед пранням.

З іншого боку, м’які засоби для прання кольорових речей (наприклад, Perwoll Color) розроблені спеціально для делікатних кольорових тканин.  Пріоритетом є догляд за тканиною та м’яке прання. Тому для циклів делікатного прання або легкого догляду рекомендується максимальне завантаження 2,5 кг. Якщо на делікатних речах, які потребують прання м’якими засобами, є стійкі плями, рекомендуємо попередньо обробити їх універсальним гелем для видалення плям Sil або додати його до засобу для прання.

Чи потрібне попереднє прання?

Зазвичай ні. Винятки: сильно забруднені речі, наприклад робочий і спортивний одяг, одяг для роботи в саду та на городі.

Який засіб для прання можна використовувати для білих, кольорових і делікатних речей, а також для шовку й вовни?

Біла білизна 60° C

Засоби Persil Universal
Гель Persil Sensitive

Кольорова білизна 60° C

Засоби Persil Color
Гель Persil Sensitive

Делікатні речі 40° C

Гель Persil Sensitive
Шовк/вовна

Гель Persil Sensitive
Perwoll «Класичний»

Як випрати завіски?

Періть завіски засобом для прання завісок із формулою проти посіріння, вибравши цикл делікатного прання. Зауважте таке: зверніть увагу на етикетку з інструкціями з догляду від виробника, виберіть дозу засобу відповідно до ступеня забруднення та твердості води, завантажте пральну машину завісками не більше ніж на 2,5 кг і віджимайте з низькою швидкістю обертів для видалення вологи.

Щоб уникнути зайвих зморшок, не залишайте випрані завіски в кошику для білизни надовго. Для прання кольорових завісок рекомендуємо засіб Perwoll Color. Він допоможе зберегти насиченість як пастельних, так і яскравих кольорів навіть після багатьох циклів прання.

Крім того:
якщо під час останнього полоскання додати трішки кондиціонера для білизни, наприклад Vernel Skin Sensitive з ароматом мигдалю, він не тільки надасть вашим завіскам приємного запаху, але й попередить швидке повторне накопичення бруду у волокнах тканини завдяки своєму антистатичному ефекту.

Що робити під час відпустки, якщо я не хочу обходитися без свого звичайного засобу для прання?

Найкращий варіант — це Sil Saptil. Покладіть смужку пасти Sil Saptil (довжиною близько 5 см) приблизно в 4 літри теплої води та розчиніть пасту. Замочіть білизну, а потім прополощіть.

Що робити, якщо мої речі линяють?

Нові речі можуть линяти. Якщо ви не впевнені, наскільки стійко пофарбовані ваші речі, краще прати нову річ окремо при температурі не більше 40° C. Крім того, кольорові речі слід сортувати та прати окремо речі світлих і темних кольорів, тобто періть разом речі подібних кольорів.

Плями

Що робити з плямами від крему для шкіри?

Поприскайте на пляму засобом для видалення плям, наприклад спреєм для видалення плям Sil (використовуйте спрей з очисним складником на основі бензолу), а потім виперіть річ гелем Persil Color.

Виберіть дозу для сильно забрудненої білизни відповідно до твердості місцевої води та встановіть найвищу можливу температуру прання згідно з інструкціями на етикетці речі. Якщо пляма застаріла та її раніше обробляли іншими засобами, може знадобитися двічі повторити цей процес.

Чутлива шкіра

Що є важливим у засобі для прання для людей із чутливою шкірою?

Щодо засобів для прання для людей із чутливою шкірою важливо забезпечити, щоб засіб був дуже дбайливим до шкіри. Тому засіб Persil Sensitive був випробуваний та протестований Європейським центром дослідження проблем алергії (ECARF) як безпечний для шкіри й антиалергенний продукт. Наш гель, перлини та капсули містять спеціально розроблені безпечні для шкіри й антиалергенні ароматизатори та не містять барвників.

Чи можуть люди з алергією використовувати тільки ті засоби для прання, які не містять ароматизаторів?

Ні, багато людей з алергією можуть також використовувати засоби для прання з ароматизаторами, які є стерпними для людей зі шкірною алергією. Людям, які страждають на алергію та не терплять таких засобів для прання, слід вибирати засоби без будь-яких ароматизаторів.

Крім того, згідно з директивами ЄС певні ароматизатори, які частіше пов’язані з алергіями, зазначають на етикетці на задньому боці упаковки засобу для прання. Це допомагає споживачам із відомою алергією на ці речовини вибрати правильний засіб.

Чи потрібен додатковий захист від накопичення вапна в разі використання Persil Sensitive?

Ні. Як і всі продукти Persil, засіб Persil Sensitive вже містить захист від накопичення вапна як для м’якої, так і для твердої води.

Чи можливо прати при низьких температурах і економити електроенергію, використовуючи Persil Sensitive?

Так, Persil Sensitive працює вже при температурі 20° C.

Чи потрібно людям з алергією використовувати менше засобу для прання, ніж рекомендовано на упаковці Persil Sensitive?

Ні, дозу Persil Sensitive слід завжди визначати відповідно до твердості води та ступеня забруднення білизни.

Чи можна кольорові речі також прати засобом Persil Sensitive?

Для кольорових речей ми рекомендуємо гель Persil Sensitive.

Persil Sensitive можна купити тільки в деяких магазинах?

Ні, Persil Sensitive можна купити в багатьох місцях, наприклад у продуктових магазинах, магазини косметики та парфюмерії і супермаркетах.

Який засіб для прання слід використовувати людям із чутливою шкірою, алергіями або нейродермітом?

Для кожної людини вибір може бути різним, тому неможливо дати загальну відповідь на це питання. Споживачі можуть дізнатися склад з етикетки на задньому боці упаковки засобу, щоб, наприклад, зрозуміти, які ароматизатори або консерванти містить цей засіб. Це допомагає споживачам із відомою алергією на ці речовини вибрати правильний засіб.

Засіб Persil Sensitive був випробуваний і протестований Європейським центром дослідження проблем алергії (ECARF) як безпечний для шкіри та антиалергенний продукт. Як наш гель, так і перлини містять спеціально розроблені антиалергенні ароматизатори та не містять барвників.

Які матеріали найкраще підходять для чутливої шкіри?

Речі, які контактують із чутливою шкірою, мають бути виготовлені з чистої, необробленої бавовни або шовку з мінімально можливою обробкою при фарбуванні. Вовняні та синтетичні волокна можуть подразнювати шкіру, а отже, не рекомендуються.

Чи слід прати дитячий одяг перед першим одяганням?

Так, перед першим одяганням слід випрати дитячий одяг при максимальній дозволеній температурі, щоби видалити всі хімічні та шкідливі речовини, які можуть бути в тканині.

Чи слід прати дитячий одяг окремо?

Ні, дитячий одяг можна просто додати до вашої звичайної білизни та випрати при максимальній температурі, рекомендованій на етикетці.

Чи можна прати дитячі речі з кондиціонером для білизни?

Так. Кондиціонери для білизни вирівнюють поверхню тканини, що не тільки робить її м’якішою, але й допомагає попередити подразнення шкіри. Кондиціонери для людей із чутливою шкірою, наприклад Vernel Skin Sensitive, особливо добре підходять дітям і людям з алергією.

Де можна побачити склад Persil Sensitive?

Чи залишаються в білизні рештки засобу для прання, які можуть спричинити алергічні реакції?

Щоб відповісти на це питання, ми хочемо звернути вашу увагу на відкрите джерело інформації: німецький веб-сайт «Forum Waschen» («Форум із прання»). Цю ініціативу підтримують спеціалісти з місцевих органів влади, державних міністерств, наукових закладів, профспілок, компаній-виробників засобів для прання та чищення, компаній-виробників побутової техніки, церков, організацій захисту навколишнього середовища, університетів і асоціацій споживачів. У брошурі «Wäschepflege im Allergikerhaushalt» («Прання вдома в людини з алергією»), яку можна завантажити (німецькою мовою) за посиланням
http://forum-waschen.de/tl_files/content/pdf-waschen-abwaschen-reinigen/WaeschepflegeAllergikerhaushalt.pdf, стверджується, що: «У разі використання згідно з інструкціями, тобто використання правильної дози засобу для прання, ризик подразнення шкіри й алергічних реакцій, спричинених контактом зі шкірою споживача, надзвичайно низький. Залишки засобу для прання в білизні, які можуть лишатися навіть після прання згідно з інструкціями, не викличуть ані подразнення шкіри, ані алергічних реакцій згідно з наявними на цей час науковими даними. Кілька досліджень продемонстрували, що у випадках непереносимості тканини подразнення шкіри було спричинене іншими факторами, такими як структура поверхні тканини, обробка поверхні або водонепроникна обробка».

Нові символи небезпеки на засобах Persil згідно з Узгодженою на глобальному рівні системою класифікації та маркування хімічних речовин (УГС)

Що означають нові піктограми небезпеки згідно з УГС на засобах Persil компанії Henkel?

Докладну інформацію про нові символи небезпеки згідно з Узгодженою на глобальному рівні системою класифікації та маркування хімічних речовин (УГС) або про піктограми на засобах Persil компанії Henkel можна знайти за посиланням http://ghs-hinweise.henkel-waschmittel.de/

Розпізнати підробку

Як розпізнати підробку?

Підробка має значні зовнішні та функціональні відмінності від офіційного продукту компанії HENKEL.

 • Підробка розфасована у пластикові відра для порошків, непрозорі або мутного кольору пляшки для гелів TM PERSIL ніде у світі не пакується у відра і має виключно прозору унікальної форми пляшку.
 • Країна виробництва офіційного продукту: гелі – Австрія та Польща, порошки – Польща, капсули – Угорщина;
 • Технічна інформація на етикетці легального продукту має бути обов’язково зазначена українською мовою та містити телефон гарячої лінії (0 800 50 13 13);
 • Підробний продукт має вагу, що відрізняється від офіційного продукту, що імпортує компанія HENKEL. Офіційний продукт має відповідати такій вазі:
 • Порошки 1,5 кг, 3 кг, 4.5 кг, 6 кг, 9 кг, 10,5 кг, 15 кг.
 • Гелі 1, 1.5, 2, 3, 3.5, 5 літрів;
 • Продавець підробки не матиме в наявності та не зможе надати Сертифікат Якості на продукцію ТМ PERSIL.

Порівняльний лабораторний аналіз підробки та офіційної продукції ТМ PERSIL та вияв значні відмінності по функціональних властивостях / якісних параметрах продукції та складу формули, зокрема, такі як аромат, колір та консистенція рідини. Підробка не містить такі коштовні інгредієнти як ензими, оптичні відбілювачі та решта, по суті представляючи собою рідке мило.

Купівля та використання підробки споживачем є наслідком низької інформованості щодо відмінностей між офіційним та підробленим продуктом та містить суттєві ризики

 • Шкода здоров’ю споживача: формула не відповідає етикетці;
 • Шкода репутації виробника у результаті прання неякісним продуктом та неможливості досягти очікуваного результату у пранні;
 • Втрати продажів як виробника, так і торгової точки

УВАГА: виробництво та продаж підробки є нелегальним та переслідується законом.

Компанія HENKEL з кінця 2016 року активно співпрацює із правоохоронними органами у боротьбі із підробкою. На цей час знайдено та закрито два нелегальних виробництва у Волинській області. Подальша робота триває.

ЗВ`ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Гаряча лінія:

Якщо у Вас є питання або пропозиції, зателефонуйте нам на гарячу лінію компанії Хенкель 0 800 50 13 13. Дзвінкі зі стаціонарних телефонів на території України безкоштовні.

Поштова адреса: ТОВ «Хенкель Україна», 01032, Київ, вул. Саксаганського, 120. Скористуйтеся, будь ласка, спеціальної формою для звернень http://www.henkel.ua/our-company-contact-1277.htm, щоб ми могли якнайшвидше обробити Ваш запит. Будь-ласка, вкажіть свій номер телефона,  за яким із Вами можемо св`язатися протягом дня.