Persil Persil 4в1 Диски

Основні компоненти та функції засобів для прання

Засоби для прання набагато складніші, ніж ти вважаєш!

Склад засобу для прання одягу складний, тому що це продукт, який повинен виконувати безліч функцій: ефективно усувати плями на різних тканинах (з бавовни, вовни, синтетичних матеріалів), піклуватися про стан шкіри, знижувати жорсткість води, забезпечувати свіжість та приємний аромат одягу. Саме тому, виробники засобів для прання повинні проводити багато досліджень.

Які основні компоненти засобу для прання?

Основні компоненти засобу для прання: поверхнево-активні речовини, ензими, відбілюючі агенти та агенти пом'якшення води.

Поверхнево-активні речовини відіграють вирішальну роль,

тому що вони допомагають видалити бруд, який залишається на текстилі. Поверхнево-активні речовини (ПАР) ефективно видаляють жирні плями, здатні утворювати міцели, що перешкоджають потраплянню бруду знову на тканину. Найбільш традиційним інгредієнтом, який діє як ПАР є мило.

Ензими

Ензими відповідають за видалення харчових плям, наприклад, плям від какао, яєць тощо. Вони «розбивають» плями на дрібні частинки, які потім легко розчиняються у воді. Існує декілька типів ензимів (амілази, протеази, ліпази тощо), які займаються видаленням складних плям.

Відбілюючі агенти

Перкарбонат натрію — відбілюючий агент, який окислює та видаляє складні плями (від кави, чаю, соку).

Агенти пом'якшення води

запобігають утворенню вапняних відкладень та сприяють ефективному відбіленню білизни.

Парфуми

Безліч засобів для прання містять парфуми, щоб білизна мала приємний аромат.

Кондиціонери

потрібно додавати до пральної машини під час останнього циклу полоскання, щоб пом'якшити одяг та зменшити електростатичний заряд. Кондиціонери пом'якшують одяг, він стає приємним на дотик і безпечним для людей з чутливою шкірою або дітей.