Persil Persil 4в1 Диски

Чи можуть засоби для прання викликати подразнення шкіри?

Чи можуть засоби для прання, якими я користуюся, викликати подразнення шкіри?

РН нашої шкіри не є нейтральним. У хімії значення РН дозволяє виміряти кислотний або основний характер розчину. Чим він нижче, тим більше в ньому кислоти. Нейтральний РН дорівнює 7, шкіра (приблизно 5,5 в нормі) має трохи кислоти. Проте традиційне мило, виготовлене із солі натрієвих жирних кислот, має вищий рівень рН. Тому використання мила може підвищити кислотно-лужний баланс шкіри, подразнювати її. Це також стосується засобів для прання, які контактують зі шкірою.

Поверхнево-активні речовини

Основним компонентом кожного засобу для прання є поверхнево-активні речовини (ПАР), які допомагають видаляти плями та всі хімічні та шкідливі речовини, які можуть залишатися в тканині. ПАР впливають на поверхню шкіри, саме тому вона може стати сухою, втрачати пружність. Шкіра може бути чутливою також і до інших інгредієнтів, наприклад, ензимів, барвників, ароматизаторів, які можуть викликати серйозні подразнення у людей із чутливою шкірою.

Залишки засобу для прання

Навіть якщо ти не помічаєш, залишки засобу для прання можуть залишатися на білизні (якщо білизну недостатньо прополоскати). Останні дослідження  довели, що залишки засобу для прання нешкідливі, але здатні викликати незначні алергічні реакції у людей із чутливою шкірою. Рекомендовано випрати одяг перед тим, як вперше його одягнути, щоб видалити всі хімічні та шкідливі речовини, які можуть залишатися в тканині.

Які основні симптоми алергії на засоби для прання?

Місцеві ознаки запалення: шкіра може почервоніти, з'являється відчуття сухості, стягнутості, що супроводжується печінням або поколюванням.  Свербіж з'являється рідко. Крім того, алергічна реакція локалізується на певних ділянках шкіри, зазвичай під час безпосереднього контакту шкіри із засобом для прання (наприклад, під час ручного прання). Саме ручне прання призводить до подразнень чутливої шкіри.

Що потрібно робити, якщо ти підозрюєш, що твій засіб для прання одягу викликає подразнення?

Перше, що потрібно зробити, це замінити засіб для прання на той, який спеціально розроблено для чутливої шкіри. Якщо подразнення зникли після зміни засобу для прання, проблему вирішено. Проте така алергічна реакція шкіри не завжди може виникати через засіб для прання одягу.  Якщо вагаєшся, звернися до свого  дерматолога.